Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00
Sobota – niedziela: nieczynne
Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Porady
Czy leczenie kanałowe boli?
Leczenie kanałowe to zabieg, który obrósł w wiele mitów. Jednym z nich jest odczuwanie bólu podczas zabiegu. W artykule postaramy się je obalić i rzetelnie opisać zarówno proces leczenia kanałowego u stomatologa, jak i kwestię bólu w czasie i po zabiegu.
Poruszane tematy
Leczenie kanałowe (inaczej leczenie endodontyczne) to zabieg wykonywany w gabinecie dentystycznym, którego istotą jest usunięcie miazgi z kanałów korzeniowych zęba. W skład miazgi wchodzą naczynia krwionośne i limfatyczne, komórki oraz nerwy. Podczas leczenia kanałowego stomatolog Poznań opracowuje i oczyszcza kanały z zainfekowanej miazgi z udziałem specjalistycznych narzędzi. Po oczyszczeniu kanałów, stomatolog wypełnia je za pomocą płynnej gutaperki. Leczenie kanałowe może uchronić ząb przed ekstrakcją.
Stomatolog Poznań wykonuje je, kiedy u pacjenta pojawi się nieodwracalne zapalenie miazgi zęba. Często występuje też ból zęba leczenie kanałowe. Jest on najczęściej spowodowany bakteriami próchniczymi, które przedostają się do miazgi. Przyczyną konieczności przeprowadzenia leczenia kanałowego zęba jest nieleczona próchnica. Leczenie kanałowe przeprowadza się w przypadku martwicy miazgi z widocznymi zmianami okołowierzchołkowymi, w razie niedopełnienia kanałów korzeniowych po wcześniejszym leczeniu kanałowym. Wskazaniem do zabiegu u stomatologa Poznań jest ból zęba leczenie kanałowe po wcześniejszym leczeniu kanałowym.
Przekonanie, że leczenie kanałowe boli jest stereotypem, który wziął się od pacjentów korzystających z niedoświadczonych dentystów, którzy zadali im ból podczas zabiegu. Czy leczenie kanałowe boli? Dziś w renomowanych gabinetach stomatologicznych leczenie kanałowe jest procedurą bezbolesną. Dzieje się tak, ponieważ obecnie rzadko stosuje się dewitalizację miazgi (zatrucie zęba), a zamiast tego stomatolog Poznań podaje znieczulenie miejscowe, które zapewnia komfort i redukuje ból do zera.
Ból może wystąpić w przypadku większego stanu zapalnego, który może je pogłębić. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się rzadko. Po usunięciu kanałów przez stomatologa ząb nie przewodzi już impulsów bólów i nie posiada unerwienia, dlatego nie może boleć pacjenta.
Jedyny ból, jaki może wystąpić, to ten po zabiegu leczenia kanałowego zęba w gabinecie dentystycznym, kiedy to ząb staje się wrażliwszy i reaguje na bodźce termiczne, ale te dolegliwości szybko ustępują. Jeśli pacjent po leczeniu kanałowym boryka się z bólem, może wesprzeć się środkami przeciwbólowymi, które pomogą mu go zredukować. Jeśli ból po leczeniu kanałowym nie ustaje, należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa Poznań, bo może to świadczyć o nieprawidłowo wypełnionych kanałach lub zapaleniu.
Czy leczenie kanałowe boli
NZOZ M-DENT
ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika
tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16
info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku
+48 604 40 11 16